Co to jest most protetyczny?

Co to jest most protetyczny?

most protetyczny

Most protetyczny będzie odpowiadał za odtworzenie utraconego zęba. Jest on połączony przez koronę między dwoma zębami.

Most składa się z dwóch koron po obu stronach braku zębowego. Służą one jako filary. W przęśle mostu będzie się znajdować korona zawieszona tuż nad dziąsłem albo też korony łączone z koronami zębów filarowych. W ten sposób uzupełnia się brakujący ząb albo zęby. Takie rozwiązanie będzie się sprawdzać nawet przy trzech brakujących zębów obok siebie.

Jakie są wskazania do mostu?

Przede wszystkim w momencie, gdy chcemy się chronić przed przemieszczaniem zębów. Jeśli będziemy chcieli unikać zaniku kości szczęk, co będzie wpływać przedwcześnie na starczy wygląd. Można dzięki temu chronić się przed chorobami dziąseł oraz próchnicą. Oczekiwać można odzyskiwania odpowiedniego zgryzu z rozkładem siły podczas żucia. Pojawi się szansa na piękny uśmiech.

Obecnie dostępne mamy mosty porcelanowe albo też specjalne mosty, które oparte są na włóknie szklanym. Wykonuje się je w takim przypadku z takiego surowca jak plomby, ale dodatkowo wzmacnia przez zastosowanie włókna szklanego. Nie będzie taki trwały jak porcelanowy, ale również dobrze się sprawdzi.

Przygotowanie mostu protetycznego wymagać będzie kilku wizyt w gabinecie lekarskim. Konieczne będzie przygotowanie zęba i dopiero następnie będzie można umieszczać most. Ostatecznie trzeba będzie jeszcze pomyśleć o jego cementowaniu, szlifowaniu, tak by udało się uzyskać możliwie najlepsze efekty całej pracy. Musimy pamiętać, że konieczny jest także wybór koloru takiego mostu, by dało się stworzyć udaną całość pod kątem estetycznym.

Co to jest wkład koronowo-korzeniowy?

Wkłady koronowo-korzeniowe to ćwieki, które są cementowane do korzenia i wzmacniają całkowicie złamane zęby. W sytuacji, gdy nasz ząb jest mocno uszkodzony takie rozwiązanie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zabieg jest wykonywany tylko w przypadku zębów martwych, dlatego będzie on bezbolesny i nie będzie trzeba wykonywać znieczulenia, by go realizować.